Nové stroje od Rolandu

Koncem května tohoto roku byly na veletrhu Fespa v Hamburku představeny 3 nové modely tiskáren ROLAND. První z novinek je hybridní tiskárna VersaUV LEJ-640 pro potisk zejména deskových materiálů, druhou novinkou je tiskárna pro potisk reklamních předmětů pod označením VersaUV LEF-12. Třetím představeným modelem je stolní tiskárna s možností řezu VersaSTUDIO BN-20.

 

Stolní tiskárna VersaSTUDIO BN-20 kombinuje tisk s řezáním a extrémně vysokou kvalitu tisku. BN-20 je možné použít k vytvoření nádherných samolepek, plakátů, transferů a mnohých dalších aplikací. BN-20 využívá základní CMYK a stříbrnou nebo bílou barvu. Spojením těchto inkoustů můžete vytvořit více než 500 zářivých metalických barev. Výsledky jsou opravdu úžasné!
 
Hybridní UV tiskárna pro přímý potisk deskových, ale i rolových materiálů Roland LEJ-640 je 163cm široká UV tiskárna, která tiskne na deskové materiály nebo materiály z role. Maximální tloušťka desky je 13mm. UV inkoust je okamžitě vytvrzen vestavěnými LED lampami. Tisk nevyžaduje předehřev, takže lze potisknout i velmi tepelně citlivé materiály. S tiskárnou je standardně dodáván snadno demontovatelný stůl na desky. Pro tisk používá flexibilní UV inkousty v barvách CMYK, bílá a čirá. Tiskárnu lze nastavit na tři základní módy podle specifikace tisku: 1. standardní konfigurace pro široké spektrum aplikací (CMYK+bílá+čirá), 2. když je požadován rychle podtisk bílým inkoustem (CMYK+bílá+bílá), 3. když je požadován efekt laku, včetně vrstvení pro výrobu 3D etiket (CMYK+čirá+čirá). Čirý inkoust vytváří podle nastavení lesklý nebo matný lakovaný povrch, včetně 72 textur, které lze vybrat z knihovny přiloženého softwarového ripu Roland VersaWorks. Pro vytvrzení inkoustu používá energeticky šetrné UV-LED lampy s životností 10 000 hodin.
            Tiskárna může tisknout až uměleckým módem (1440 x 1440dpi) konkurující sítotisku a ofsetové kvalitě tisku v aplikacích požadující absolutní ostrost, vykreslené detaily a text. Automatický cirkulační systém pro bílý a čirý inkoust zabraňuje usazování pigmentu a minimalizuje ztráty odpadního inkoustu.
 
 Tiskárna pro přímý potisk reklamních předmětů LEF-12 je určena k přímému tisku textů, fotografií, log nebo jiných grafik na jakékoli objekty do výšky 10cm. Příkladem využití je potisk malých přístrojů, dárkových předmětů a prototypů. Tiskárna také používá UV inkousty CMYK, bílou a čirou. Výsledný tisk je velmi trvanlivý. Na pracovní stůl o velikosti 335 x 310mm lze umístit předmět o maximální hmotnosti 5kg. Pro tisk lze použít dva tiskové módy: standardní, vhodný pro tisk detailů a variabilní, vhodný pro tisk na předměty s nerovným povrchem, kde nerovnost musí dosahovat maximálně 2mm. Tiskárna je vybavena bezpečnostním průhledným krytem chránící obsluhu během tisku od UV světla a zabraňující padání prachu na povrch tištěného předmětu. Ovládací softwarový RIP Roland VersaWorks v ceně tiskárny.
 
Tiskárny budou k vidění v sídle firmy Bitcon nebo na chystaných předváděcích akcích.