Roland UV-LED tiskárna pro přímý potisk desek

Roland UV-LED tiskárna pro přímý potisk desek

Roland DG Corporation zařazuje do nabídky novou UV-LED tiskárnu VersaUV LEJ-640. Nejnovější model rozšiřuje nabídku UV-LED tiskáren o další model. Stejně jako všechny užší typy (LEC-300/330 a LEC-540), tak i nový typ tiskne barvami CMYK, bílým a čirým inkoustem (lak) na mnoho podkladů.

Model LEJ-640 kromě různých materiálů na roli potiskne i pevnou desku do tloušťky až 13mm. Univerzální využití tiskárny umožní profesionálům rozšířit realizace velkoformátových aplikací.
LEJ-640 tiskne přímo na lehké desky a lepenky až do tloušťky materiálu 13mm. Jako hybridní tiskárna, ale také podporuje tisk médií z role, jako jsou např. okenní fólie. Nové UV-LED lampy UV inkousty okamžitě vytvrdí, což uživatelům umožní dokončit grafiky ihned, bez zpoždění, spojené s dobu schnutí.

Tiskárna LEJ-640 je vybavena řadou pokročilých funkcí, které spolu zefektivňují výrobní proces výrobu, včetně mechanismu zajišťující držení desky. Tento mechanismus zajišťuje, že deska nebude zajištěním zdeformována a i povrch zůstane neporušený. Tiskárnou podporuje dokonce i nejsilnější obalové materiály (použitelný materiál je závislý na jeho hmotnosti a povrchu. Doporučuje se zkušební tisk se před finální výrobou).
Tiskárna umožňuje uživatelům rychle a snadno vytvářet širokou škálu prototypů obalů - od skládacích krabic na kosmetiku, léky, elektronických zařízení atd. až po pro flexibilní obaly, jako pro potraviny a sladkosti, s detaily a efekty, včetně efektu matného nebo lesklého laku nebo efektu ražby.

Technické parametry:
hybridní UV-LED tiskárna
tiskne na deskové a rolové materiály až do tloušťky 13 mm a šířky 1 625mm
inkoust ECO-UV: CMYK + vysoce krycí bílý a čirý (lak) s vynikající kvalitou tisku
čirý inkoust vytvoří lesklý a matný efekt, včetně 72 šablon s geometrickými vzory z knihovny softwaru Roland VersaWorks ®
vysoká krycí schopnost bílého inkoustu na řadě barevných a čirých médiích
rozlišení tisku až 1440 x 1440 dpi
ovládací software Roland VersaWorks® RIP s mnoha funkcemi, včetně zprávy barev
energeticky šetrné UV-LED lampy s tiskem za studena
snadné nastavení a údržba
automatizovaný cirkulační systém pro bílý inkoust zabraňující usazování pigmentu od, systém minimalizuje odpad a zajišťuje plynulý tisk bez přerušení
Roland OnSupport umožňuje vzdálené on-line sledování tisku
tři konfigurace inkoustu
CMYK+bílá+čirá - standardní konfigurace inkoustu pro podporu nejrůznějších aplikací
CMYK+bílá+bílá - konfigurace s dvojitý bílým inkoustem umožňuje tisk bílou s vyšší rychlostí
CMYK+čirá+čirá - konfigurace s dvojitým čirým inkoustem pro rychlý tisk efektových aplikací s lakem