Workshop pro studenty grafické školy

Dne 14.1. 2014 proběhl v prostorách firmy Bitcon již druhý workshop spojený s exkurzí pro studenty 3. ročníku Vyšší odborné školy grafické a 4. ročníku Střední průmyslové školy grafické v Hellichově ulici v Praze.

Tentokrát byla celá akce zaměřená na řezací a tiskové plotry. Proběhlo představení aktuálních typů technologií na trhu s praktickou ukázkou přípravy dat s následným tiskem a řezem. Studenti se seznámili s grafickými možnostmi při používání bílého nebo metalického inkoustu v kombinaci s různými texturami a paletami barev. Předvedeny jim byly také široké možnosti aplikací UV technologií s použitím čirého laku s ohledem na rozšíření možností zapojit fantazii při tvorbě grafiky.

Na závěr celé akce si samotní studenti otestovali své dovednosti při praktických aplikacích řezané grafiky. Na nažehlovacích materiálech testovali výsledky řezání na základě svých vlastních připravených dat a jejich následnou separaci a aplikaci na textilu.
Akce proběhla úspěšně a doufáme, že si studenti odnesli užitečné informace, které jim pomohou uplatnit se v polygrafickém oboru.