Modelovací fréza MDX-540/540S, MDX-540A/540SA

MDX-540/540S, MDX-540A/540SA

Velká modelovací fréza na výrobu velice přesných modelů a prototypů. Stroj nabízí vysoce precizní frézování. Nový typ MDX-540 zahrnuje mnoho vylepšených vlastností: robustnější design, rychlejší zpracování, zdokonalené vlastnosti pro uhlazení materiálu, moderní pracovní stůl a další. MDX-540 prostě vyrobí i ty nejsložitější detaily bez nutnosti použití ruční práce.

 
 

Neporovnatelná kvalita a provedení

Provedení této frézy v kombinaci s digitálním AC Servo motorem a posunem ve směru průběhu činnosti (DAC-FFP) je shodné s provedením běžně používané ve velkých mnohem nákladnějších NC strojích. Tato moderní technologie zajišťuje optimální točivý moment a rychlost během výrobního procesu. S touto frézou máte jistotu, že zakřivené nebo oblé povrchy jsou hladší než kdykoli jindy a vždy je dosaženo bezvadného dokončení práce.

Pracovní rozsah stroje
V osách "x" a "y" se nástroj pohybuje v rozsahu 500 mm x 400 mm a ve svislé ose "z" má aktivní zdvih 155 mm. V případě použití jednotky pro automatickou výměnu nástrojů je pracovní rozsah snížen v ose "x" na 400 mm. Do vřetene lze uchytit frézy s průměrem stopky 3, 4, 5, 6, 8 a 10 mm.

Zpracování různých materiálů
S frézou MDX-540, můžete velmi rychle a nenákladně vytvářet modely a části pro malovýrobu a můžete také používat celý rozsah materiálů zahrnující chemické dřevo, pryskyřici, ABS a neželezné kovy, jako je hliník, měď, či mosaz. Lehké kovy nelze frézovat při použití rotační jednotky.

Uživatelsky výhodná obsluha
Od základu je MDX-540 vyvíjena tak, aby zajistila jednoduchost ovládání. Vlastnosti MDX-540 a ruční ovládací panel usnadňují nastavení a provedení operací zejména strategickým seskupením nejvíce běžně užívaných nastavení. Za pomoci tlačítek můžete velmi rychle a jednoduše přemístit nástroje a přizpůsobit rychlost nástroje, bez nutnosti přerušení procesu frézování. Další nastavení má jednoduchý přistup na obrazovce ovládacího operačního panelu, kde jsou jednoduché navigační ikony.

Volitelné příslušenství pro uspokojení vysokých nároků
Pro uspokojení ještě vyšších nároků lze vybavit frézu tak, že fréza nevyžaduje v průběhu procesu obsluhu ani dozor. Součástí vybavení frézy může být automatická výměnná jednotka nástrojů ZAT-540 až pro čtyři různé nástroje, rotační jednotka ZCL-540 pro prácí v prostoru s otáčením obrobku v celém prostoru 360° , pracovní hliníkový stůl s T-drážkami ZTT-540 nebo bezpečnostní kryt ZBX-540E, který nedovolí rozptylu vzniklého prachu do okolí.

Programy pro ovládání jsou přiloženy
Nový ovládací program SPR Player umožní dokonce i nováčkům jednoduše používat stroj MDX-540 a dosáhnout při jeho použití profesionálních výsledků. Softwarem SPR Player je speciálně vytvořen pro tento stroj. Stačí jednoduše vložit do pěti skupin nastavení požadované informace a software SRP Player udělá za Vás zbytek, automaticky detekuje nejlepší nástroje a další požadované detaily, aby vytvořil optimální cestu nástroje. Pro ochranu před nákladnými chybami, kterými ztratíte mnoho času, Vám software SRP Player umožňuje provést na obrazovce náhled dokončeného návrhu v jakémkoli okamžiku, a tak můžete kdykoli zkontrolovat kvalitu frézování. Software SRP Player je kompatibilní s prostředím Windows® 2000/XP. SRP Player podporuje tyto 3D formáty: "stl", "dxf (3D)", "igs", "iges" a "3dm (Rhinoceros)".
 
 
Bezpečný provoz stroje
Na bezpečnost obsluhy stroje je kladen obzvláště velký důraz. Na přední část stroje je umístěn velký červený bezpečnostní spínač pro případ, kdy je nutné stroj okamžitě zastavit. V případě používání bezpečnostního krytu ZBX-540E, se při otevření krytu zastaví chod stroje. Po opětovném zavření krytu stroj pokračuje v práci, takže je možné průběžně kontrolovat výrobní proces.

HLAVNÍ RYSY MDX-540/540S, MDX-540A/540SA
-          precizní stolní fréza, která vytváří vysoce kvalitní části a modely za pomoci technologie Roland's Subtractive Rapid Prototyping (SRP)
-          vylepšený model S využívá přesnější kulové šrouby pro dosažení vyšší přesnosti práce
-          jednoduché menu na obrazovce stroje a ovládací panel zajišťují jednodušší nastavení a zacházení se strojem než bylo dosud možné
-          pracovní plocha 500 mm (X) x 400 mm (Y) x 155 (Z) mm umožňuje výrobu větších prototypů
-          pokročilý software SRP Player optimalizuje vaše 3D CAD data pro dosažení dokonalého modelu nebo jednotlivých částí 
-          "doma" provedené frézování zkrátí dobu cyklu vytvoření návrhu a vývoje a sníží náklady na vývoj produktu
-          snadná a bezpečná obsluha · programy pro gravírování a modelování v ceně
 
 

Rotační jednotka - volitelné příslušenství Rotační jednotka - volitelné příslušenství
Rotační jednotka - volitelné příslušenství
Ovládací panel Ovládací panel
Ovládací panel
ATC ATC
ATC
RegistracePřihlášení
 
 
Ztráta hesla
 
 


Katalog produktů