Gravírka EGX-350

EGX-350

Gravírovací stroj s širokým rozsahem použití pro profesionální uživatele pro plošné gravírování a rytí a 3D modelování. Dovoluje zpracování plastů, dřeva a lehkých kovů, jako je mosaz a hliník. Je ideálním výrobním prostředkem pro výrobu jmenovek, štítků, označení na zapalovače, poháry, dárky a další. Umožňuje prostorové modelování se zdvihem do 40 mm na výrobu 3D reliéfů. Ve spolupráci s grafickým softwarem R-WEAR STUDIO vyrobí šablony pro aplikace štrasových kamínků na trička.

 
 

Hlavní rysy:

 • Univerzální gravírovací stroj k výrobě štítků, jmenovek, dárků, pohárů, reklamních předmětů nebo šablon pro štrasové kameny s možností 3D aplikací
 • Zpracuje plasty ABS, akryl, dřevo, mosaz a hliník atd.
 • Pracovní prostor: 305mm (x) x 205mm (y) x 5mm (z)
 • Gravírovací a rycí nástroje o průměru stopky 3.176 a 4.36 mm
 • Modelovací frézy o průměru stopky 3, 4, 5 a 6 mm
 • Automatická detekce výšky materiálu
 • Nástavec pro sledování povrchu nerovných desek
 • Ruční ovládací panel dovoluje ovládat stroj i za provozu
 • Připojení přes USB
 • Gravírovací stůl snadno vyměnitelný za stůl s T-drážkami, vakuový stůl nebo svěrák s různými upínkami
 • Součástí ovládací software Roland Dr. Engrave a software Roland EngraveStudio
 • Snadná a bezpečná obsluha
 
Popis
Nový rozměr v oblasti digitálního gravírování
Stroj je vybavený externím ručním panelem se všemi ovládacími tlačítky s podsvíceným displejem, který umožňuje komfortní ovládání. Vysokou kvalitu výroby zajišťuje rychlootáčkové vřeteno, které pracuje s nízkou vibrací a vysokou přesností. Detektor povrchu umožňuje dosáhnout stálé hloubky gravírování pomocí automatické detekce výšky materiálu (Z0). Odklopný skládací průhledný kryt odstiňuje pracovní prostor stroje od uživatele a snižuje hluk při práci stroje.
Pracovní rozsah stroje
V osách "x" a "y" se nástroj pohybuje v rozsahu 305 mm x 230 mm a ve svislé ose "z" má aktivní zdvih 40 mm. Do vřetene lze uchytit gravírovací a rycí nástroje s průměrem stopky 3,175 a 4,36 mm. Pro 3D modelování lze použít frézy s průměrem stopky 3, 4, 5 a 6 mm Štěrbiny na bocích stroje dovolují vložení i mnohem větších obráběných desek, než je pracovní plocha stroje. Tak lze po částech vyrobit i značně velké motivy.
Zpracování různých materiálů
EGX-350 nabízí mnohostranné možnosti gravírování. Dovoluje zpracování plastů, dřeva a lehkých kovů, jako je mosaz, hliník a měď. Pro gravírování do materiálů s nerovným povrchem lze využít nástavec pro sledování povrchu, dovolující dodržení stejnoměrné hloubky zápichu nástroje po celé ploše motivu. Pro uchycení materiálu do stroje lze využít lepení na stolek stroje nebo uchytit obrobek pomocí rychloupínacích čelistí a T-drážek ve stolku stroje. Opčně lze doplnit upínání o vakuový stolek nebo o speciální plochý svěrák. Při obrábění, kde vzniká prach a velké množství pilin, se využívá nástavec pro odsávání pilin, upevněný na pohyblivém gravírovacím vřetenu stroje.
Nástroje
Pro plošné gravírování lze použít nástroje kónické (pro plasty nebo lehké kovy), čtvrtkruhové nástroje a plošné nástroje. Pro rytí nástroje s diamantovým hrotem. Pro 3D modelování lze použít veliké množství fréz, které se kromě tvaru špičky nástroje (kulaté a rovné) rozdělují dále podle použití a parametrů obrábění. Pro použití fréz je opčně v nabídce sada sklíčidel.
Programy pro ovládání jsou přiloženy
Nový ovládací program EngraveStudio je speciálně vytvořen pro tento stroj. Nabízí širokou řadu prvků, které zajišťují jednoduchost přidání a editování grafik a textů, stejně jako kombinaci různé hloubky řezání pro opravdově vypadající vzhled ruční výroby. Program pracuje pod Windows 2000/XP/Vista/7. Pro úsporu času i materiálu, umožňuje EngraveStudio uživateli provést náhled návrhu na obrazovce, což je provedeno simulační funkci, která předvede oboje - cesty nástroje a očekávané výsledky obrábění. EngraveStudio podporuje data Adobe Illustrator "ai" a "eps" a data programu CorelDraw "eps", což zákazníkovi umožňuje používat vlastní nástroj pro navrhování. Pro jednoduché plošné gravírování lze využít program Dr. Engrave, dovolující vlastní návrh motivu a kompletní řízení stroje. Pro jednoduchou tvorbu 3D reliefů program 3D Engrave.
Bezpečný provoz stroje
Bezpečnost obsluhy stroje je zajištěna několika prostředky. Čelní kryt stroje je vybaven bezpečnostním snímačem, který zastaví chod stroje při zvednutí krytu. Po opětovném zavření krytu stroj pokračuje v práci, takže je možné průběžně kontrolovat výrobní proces. Pro případ kdy je nutné stroj okamžitě zastavit, je na horní straně velký červený bezpečnostní spínač, který vypne napájení stroje.
 

Specifikace

 

Max. pracovní rozsah
305 x 230 x 40 mm
Mechanické rozlišení
0,0025 mm/krok v osách "x"a "y", 0,00125mm v ose "z"
Softwarové rozlišení
0,01 mm/krok nebo 0,025 mm/krok
Otáčky vřetene
5 000 - 20 000 ot/min
Rychlost pojezdu vřetene
0,1 - 60 mm/s v osách "x" a "y", 0,1 - 30mm/s v ose "z"
Výkon vřetene
DC motor 50 W
Rozhraní
USB (verze 1.1), sériové (RS-232C)
Vnitřní paměť
2 MB
Povelový jazyk
RML-1
Napájení
100-120V~, 1,3A, 50/60Hz nebo 220-240V~, 0,6A, 50/60Hz
Vnější rozměry
616 mm (š) x 591 mm (hl) x 393 mm (v)
Hmotnost
34 kg
Pracovní teplota
5 - 40 °C
Pracovní vlhkost
35 - 80 % RV
Hlučnost
během chodu: do 60 dB (když neobrábí), v klidovém stavu do 40 dB
Příslušenství v dodávce stroje
Síťový kabel, nástavec pro sledování povrchu, zádržný šroub a pružina pro nástavec sledování povrchu, šroubovák pro upevnění gravírovacího nástroje, 1 kónická gravírovací fréza 3,175mm, 1 plošný gravírovací nástroj 3,175mm, francouzský klíč, plná sklíčidla pro upínání nástrojů o průměru 3,175 a 4,36 mm, šestihranný klíč, šestihranný šroubovák, ruční ovládací panel, upínací fólie, adaptér pro odsávání pilin, CD Roland Software, CD Roland EngraveStudio, uživatelský manuál na stroj a softwary v angličtině a češtině

 

 

Gravírka EGX-350  

Gravírka EGX-350  

Gravírka EGX-350  

Gravírka EGX-350  

Gravírka EGX-350  

Gravírka EGX-350  

Prospekt EGX-350 (1 034 kB)
RegistracePřihlášení
 
 
Ztráta hesla
 
 


Katalog produktů